перевод на сербскохорватский язык

хорватский язык

Хорватська мова (сербсько-хорватська, сербська) – належить до індоєвропейської групи мов. Вона входить до південної підгрупи слов'янської мовної сім'ї. Є офіційною мовою Хорватії та Боснії, також ця мова вважалася офіційною мовою колишньої Югославії. Кількість людей, які спілкуються цією мовою, більше 16,5 млн. Сама ж мова, за свою історію, зазнала значних змін. Як результат, переклад хорватською мовою вимагає від лінгвіста не лише знань письма, а й глибокого розуміння культури та фонетики мови.

Літературна хорватська мова в світі представлена у двох варіантах - хорватська мова та сербська мова. Варіант літератури хорватською більше поширений у Хорватії, а сербський варіант, відповідно - на території Боснії та Сербії. Є деякі відмінності щодо   особливостей у вимові та лексиці - у хорватській літературі практично немає інтернаціоналізму, для позначення цих понять хорвати використовують лексеми, утворені з слов'янських коренів. У Хорватії та Боснії використовується латинська графіка, в колишній Югославії використовувалася слов'янська.

Літературна хорватська мова утворилася у першій половині XIX століття. В її основі покладений народний штокавський діалект. При цьому у формуванні мови визначальну роль зіграв сербський реформатор та діяч у галузі літератури Вук Караджич. Його діяльність розпочалася у 1813 році у Відні, де вперше були визнані його видатні лінгвістичні здібності. Тут Караджич познайомився з відомим на той час словенцем за національністю, літератором Копітарем.

 

Він високо оцінив мовну інтуїцію Караждича, а також глибокі знання хорватського фольклору. В цьому ж році Караджич приступає до повного оновлення сербського алфавіту за безпосередньої підтримки та під керівництвом Копітаря. Він виключив 18 зайвих, на його погляд, букв та винайшов 6 нових, щоб передавати ті звуки, для яких не було букв у старому алфавіті. Новий алфавіт чудово відображає систему фонетики хорватської мови - краще, ніж будь-які інші графічні системи у сучасній Європі. Деякою мірою геніальний лінгвіст навіть полегшив переклад хорватською мовою, зробивши писемність простішою для розуміння. У той же час врахувати всі нюанси перекладу, зазвичай, під силу лише професійному перекладачеві. Звертайтеся до агентства перекладів «Статус Ко», і ми виконаємо для Вас бездоганний професійний переклад хорватською мовою (або з хорватської) за дуже доступною ціною.

Вартість перекладу хорватської мови з/на мову
Переклад стандартного документа 290 грн
Текст загальної лексики 290 грн
Текст складної тематики від 340 грн
Усний переклад від 1400 грн / годину
Нотаріальне засвідчення перекладу / Засвідчення фотокопії + переклад 150 грн
Засвідчення печаткою бюро перекладів 50 грн

Відзначаємо, що мінімальне замовлення усного перекладу - 2 години. До вартості письмового перекладу входить: комп'ютерний набір, друк одного примірника, електронна копія перекладу. Послуга термінового перекладу оплачується за подвійним тарифом.

 

НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ ДАДУТЬ ВІДПОВІДІ НА ВСІ ВАШІ ЗАПИТАННЯ
(067) 240-30-85
(050) 022-02-28 viber

Статус Ко в соцмережах

Режим роботи

Пн - Пт: с 09.00 до 19.00 без перерви
Сб, Нд за домовленістю

Шановні панове!

Велике прохання при замовленні перекладу документів подавати правильне написання:
особистих даних (ім'я, прізвище); географічні назви; дані організацій і підприємств; інші імена власні.
За відсутності даної інформації, переклад буде виконаний на розсуд перекладача, і наступні зауваження до викладу власних назв не розглядатимуться.
З повагою, Адміністрація Центра Перекладів "Статус Ко"

Приймаємо до оплати

Visamaster

© 2012-2021 Status Ko.
All Rights Reserved
"Статус Ко" - бюро перекладів (Київ)